Епицентарот бил на 38 километри од Мостар

Силен земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала околу 21 часот го погоди југот на Босна и Херцеговина.

Епицентарот бил на 38 километри од Мостар кај Студенци.

Земјотресот е почувствуван и во Хрватска.

Засега нема информации за штети.

Беше навистина тешко“, пишуваат граѓаните на социјалните мрежи