logo
logo
logo

Пациент се жалел на проблеми со стомакот, докторите му извлекле чудо од цревата (ВИДЕО)

Vecer | 11.02.2024

Пациент се жалел на проблеми со стомакот, докторите му извлекле чудо од цревата (ВИДЕО)

Со образложение дека пациентот се жалел на надуеност и дигестивни проблеми, откриено е дека во цревата има огромен црв/паразит.

Уште еднаш да нагласиме дека следните кадри не се за сечии очи, бидејќи покажуваат што може да се најде во човековите црева.

@bayside_colonics Got parasites? This client does! Sugar cravings, bloating, IBS... vivid dreams.. time for a cleanse! #parasitecleanse #parasites #colonic #ibs ♬ Life Goes On - Oliver Tree

Паразитите во дигестивниот систем всушност не се ретки, а симптомите варираат во зависност од нивниот вид и сериозноста на инфекцијата.

Можни знаци се стомачни тегоби и болки, необјаснето слабеење, дијареа, замор, видливи траги во столицата...

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk