logo
logo
logo

Јунајтед славеше на „Вила парк“ и врза три победи по ред

Vecer | 11.02.2024

Јунајтед славеше на „Вила парк“ и врза три победи по ред

Во рамките на 24 коло на англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед славеше на гостувањето кај Астон Вила со 1:2. Домашните во 13. минута се спасија од шутот на Хојлунд, но четири минути подоцна Данецот погоди по корнер на својата екипа. Во продолжение Онана брани неколку шанси за Вила, удари на Воткинс, Џејкоб Ремси и Мекгин.

Во 67 минута Даглас Луиз изедначува, во 77 минута истиот играч имаше нова шанса но Онана одбрани. Во 86 минута Мектоминеј со глава ја затресе мрежата за победа на Јунајтед.

„Ѓаволите“ се шести на табелата со 41 бод, а Астон Вила позиција над со 46.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk