logo
logo
logo

Исак Ромеро е херојот, Севиља по три години се израдува на победа над Атлетико

Vecer | 11.02.2024

Исак Ромеро е херојот, Севиља по три години се израдува на победа над Атлетико

 

Со голот на Исак Ромеро, екипата на Севиља славеше победа над Атлетико Мадрид од 1:0 во рамките на Ла Лига. Со тоа андалузискиот тим ја прекина низата без триумф над „јорганџиите“ која трае од декември 2021 година.

Ромеро е првиот шпански фудбалер кој постигнал три гола во првите пет натпревари во Ла Лига со Севиља после Алваро Негредо во сезоната 2012/13.

Овој пораз го оддалечи Атлетико од борбата за титулата затоа што има 48 бода, 13 помалку од лидерот Реал Мадрид. Севиља е на 15-тото место со 23 бода.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk