logo
logo
logo

Барселона не успеа да ја победи претпоследната екипа во Ла Лига

Vecer | 11.02.2024

Барселона не успеа да ја победи претпоследната екипа во Ла Лига

Нова лоша партија и повторно загубени бодови за Барселона. Каталонскиот тим одигра 3:3 против Гранада и што е интересно два пати губеше од нив.

Поведе Барса со гол на Ламин Јамал во 14. минута, а изедначи Санчез во финишот на првото полувреме. Во 60 минута гостите доаѓаат во предност со гол на Пелистри, а три минути подоцна каталонската екипа изедначива преку Левандовски.

Веднаш потоа Гранада повторно води, а стрелец Мигуел. Во 81 минута Јамал со својот втор гол на мечот спаси бод за својата екипа.

Барселона има 51 бод, а ова и е шесто реми сезонава по 24 меча. Гранада е претпоследна со 13 бодови и седмо реми сезонава.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk