logo
logo
logo

Аталанта ја нокаутира Џенова и се врати во топ 4

Vecer | 11.02.2024

Аталанта ја нокаутира Џенова и се врати во топ 4

 

Четврта победа по ред на Аталанта и скок на четвртото место на табелата во Серија А. Вечерва, фудбалерите на Аталанта славеа победа со 4:1 на гостувањето кај Џенова. Де Кетеларе го отвори резултатот во 22 минута. Изедначи Малиновски во 51 минута, а четири минути подоцна Копмеинерс повторно ја доведе Аталанта во предност.

Во финишот на мечот, поточно во судиското продолжение Запакоста и Ел Билал Туре го поставија конечниот резултат. Ел Билал го постигна дебитантскиот гол во дресот на Аталанта.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk