logo
logo
logo

Масовна тепачка на тинејџери во Белград, тројца со тешки повреди, еден се бори за живот (ВИДЕО)

Vecer | 11.02.2024

Масовна тепачка на тинејџери во Белград, тројца со тешки повреди, еден се бори за живот (ВИДЕО)

Како што дознава Телеграф.рс, најпрвин дошло до тепачка меѓу неколку лица при што биле употребени стапови и ножеви.

Најтешко повреден е 14-годишник. Тој се здобил со контузија на мозокот, расекотина на раката и шест убодни рани во пределот на глутеалната регија и две во грбот.

Итно бил пренесен во Ургентниот центар.

19-годишникот се здобил со повреди од удари со палка во пределот на главата. Засега не се познати повредите на 15-годишникот.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk