logo
logo
logo

Захарова: Украина ја нападна руската флота на Крим на барање на странски разузнавачки служби

Vecer | 27.09.2023

Захарова: Украина ја нападна руската флота на Крим на барање на странски разузнавачки служби

- Нема сомнеж дека нападот бил планиран со користење на западно разузнавање, сателитска опрема на НАТО и извидувачки авиони, рече Захарова.

Таа додаде дека нападот во петокот бил извршен „на барање на американските и британските разузнавачки служби и во тесна координација со нив“. 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk