logo
logo
logo

Вознемирувачко видео: Кадиров објави како неговиот син тепа човек кој го запалил Куранот

Vecer | 25.09.2023

Вознемирувачко видео: Кадиров објави како неговиот син тепа човек кој го запалил Куранот

„Фала му на семоќниот Бог, жив сум и здрав и воопшто не разбирам зошто треба да има гужва дури и ако сум болен?- се наведува во објавата која наводно ја напишал самиот Кадиров.

Сега на неговиот канал е објавена нова снимка. Според Некста, на него е неговиот син Адам. На видеото го тепа Никита Журалев, човекот обвинет за палење на Куранот.

„На интернет сè уште има спорови за тоа дека Адам Кадиров го претепа Никита Журавел, кој го запали Куранот, припадник на специјалните служби на Украина. Дали е ова вистина или не?

Го претепа и ја направи вистинската работа. Згора на тоа, верувам дека секој што навредува било кое Писмо треба да биде строго казнет, ​​вклучително и оние кои демонстративно го палат. Нашата земја има единствен закон кој ги штити верските вредности и тие се заштитени од државата на највисоко ниво“, напиша Кадиров на својот канал Телеграм.

„Без претерување, да, горд сум на чинот на Адам“, додаде Кадиров.

ПРЕДУПРЕДДУВАЊЕ! ВИДЕОТО Е СО ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА!

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk