logo
logo
logo

Ослободен тајландски заложник: Хамасовци ги тепаа Израелците со електрични кабли

Vecer | 30.11.2023

Ослободен тајландски заложник: Хамасовци ги тепаа Израелците со електрични кабли

Веста ја пренесува „Тајмс оф Израел“ повикувајќи се на репортажата на Канал 12.

Заложниците, како што рече, имале малку за јадење - пита дневно, некогаш лименка туна што ќе ја поделат четворица, а понекогаш парче сирење. Иако биле во заробеништво повеќе од седум недели, тој вели дека им било дозволено да се тушираат само еднаш.

„Бевме со Израелците, а тие цело време беа чувани. Се однесуваа многу грубо со Евреите кои беа со мене, понекогаш ги тепаа со електрични кабли“, вели Тајланѓанецот.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk