logo
logo
logo

Најмалку 35 загинати во пожар во Бенин (ВИДЕО)

Vecer | 24.09.2023

Најмалку 35 загинати во пожар во Бенин (ВИДЕО)

„Продавницата изгоре во пожарот, а според првите проценки загинаа 35 лица, меѓу кои и едно дете“, изјави обвинителот Абдубаки Адам-Бонгл.

Истрагата ќе ја утврди причината за пожарот.

Околу десет лица се тешко повредени и тие се хоспитализирани.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk