logo
logo
logo

Хорор во Сеул: Пет тела се најдени на различни локации, сите се членови на исто семејство

Vecer | 24.09.2023

Хорор во Сеул: Пет тела се најдени на различни локации, сите се членови на исто семејство

Вчера наутро, полицијата добила пријава дека 40-годишна жена скокнала од станбена зграда во населбата Сонгпи во источен Сеул, објави новинската агенција Јонхап.

Жената била пренесена во локалната болница во критична состојба, но подоцна била констатирана смрт.

Додека полицијата проверувала каде била жената непосредно пред смртта, во вила во истата населба биле откриени безживотните тела на нејзиниот сопруг, мајка и снаа, а недолго потоа полицијата го пронашла и безживотното тело на ќерката тинејџерка во хотел во населбата Гимпо, западно од Сеул.

Полицијата соопштила дека е пронајдена белешка во која се вели дека семејството било во финансиски проблеми. Истрагата за точната причина за смртта на членовите на петчленото семејство е во тек.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk