logo
logo
logo

Блинкен: Ќе носиме одлуки согласно украинските потреби

Vecer | 09.02.2023

Блинкен: Ќе носиме одлуки согласно украинските потреби

Тој најави дека САД „ќе продолжат да носат одлуки за тоа што и треба на Украина и што може најефективно да се искористи“.

- Она што е од витално значење не е само одреден вооружен систем или дел од опрема. Подеднакво важна е способноста на Украинците тоа ефективно да го користат, рече Блинкен на прес-конференцијата со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk