logo
logo
logo

Зарем е можно: Дали голманот на Емполи ја има одбраната на векот? (ВИДЕО)

Vecer | 05.02.2023

Зарем е можно: Дали голманот на Емполи ја има одбраната на векот? (ВИДЕО)

Вчера Рома го победи Емполи со 2:0 во меч од Серија А. Но ретко кој коментира за натпреварот, за победата на составот на Жозе Мурињо. Имено цел фудбалски свет е воодушевен од тоа што го направи Гиљермо Викарио, голманот на Емполи. Тој синоќа во еден напад на Рома дури во три наврати го спасуваше голот, па затоа сите се прашуваат дали е ова одбраната на векот што се вели?

Секоја чест за Викарио, ова не се гледа секој ден, напротив.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk