logo
logo
logo

Вест Хем и четврти меч во низа без победа, Евертон извади бод кај Њукасл

Vecer | 02.04.2024

Вест Хем и четврти меч во низа без победа, Евертон извади бод кај Њукасл

Во вечерашната програма од 30-тото коло од Премиер Лигата дербито се одигра во Лондон каде бодовите ги поделија петопласираниот Тотенхем и седмопласираниот Вест Хем играјќи и 1:1. Првиот гол на мечот го постигна Бренан Џонсон во 5-тата, додека во 19-тата минута Зума го изедначи резултатот. Со ова реми Тотенхем останува на петтото место со освоени 57 бода, додека пак Вест Хем има 12 бода помалку.

Тимовите на Њукасл и Евертон одиграа многу интересен натпревар  кој заврши со резултат 1:1. Водството за Њукасл го донесе Александар Исак во 15-тата минута, а на 1:1 изедначи Калверт Луин со гол од пенал во 88-та минута.

На другите натпревари Барнли и Вулверхемптон ги поделија бодовите со резултат 1:1, додека пак екипите на Нотингем Форест и Бормут остварија победи против Фулам и Кристал Палас со резултати 3:1 и 1:0.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk