logo
logo
logo

Традицијата продолжува: Уште еден Клајверт потпиша за Барселона

Vecer | 26.09.2023

Традицијата продолжува: Уште еден Клајверт потпиша за Барселона

Семејството Клајверт се врати во Барселона. Од 1998 до 2004 година, Патрик Клајверт играше во шпанскиот гигантуб, каде што успеа да одигра 257 натпревари и да постигне 122 гола, а во иднина то аќе го прави и неговиот син, Шејн.

Барселона денеска потврди дека потпиша договор со Шејн Клајверт, кој е син на Плегендарниот Холанѓанец. Шејн Клајверт во неделата наполни 16 години, па доби шанса да го потпише својот прв професионален договор со Барселона.

Шејн Клајверт е дел од младинскиот погон на Барселона од 9-годишна возраст, која дојде во Барса од младинските погони на француски ПСЖ.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk