logo
logo
logo

Тотенхем ќе реагира: Нагелсман на местото на Конте

Vecer | 24.03.2023

Тотенхем ќе реагира: Нагелсман на местото на Конте

По сериозните критики на Антонио Конте кон управата и фудбалерите, разнижано е столчето на италијанскиот стратег. Јавноста вели дека клубот нема да му прости и ќе го отпушти, а им се погоди и тоа што германскиот стратег Јулијан Нагелсман е сменет од тренерската позиција во Баерн.
Раководството на германскиот шампион решило да го тргне младиот стручњак и да го ангажира Томас Тухел.
Па „Според Ивнинг Стандард“, Нагелсман би можел да седне на клупата на Тотенхем и да го замени Конте. Во текстот се наведува дека Конте би ја доработил сезоната и потоа би си заминал, па Нагелсман ќе седне на клупата.
Баерн се пласираше во четвртфиналето на ЛШ по победата над ПСЖ, а во домашното првенство се уште води трка за титулата. Неофицијално, одлуката за смена на младиот стручњак е поради несогласувања со управата и со играчите.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk