logo
logo
logo

Спектакл во Мадрид: “Кралот“ е на колена, Атлетико во еуфорија, блескаше Алваро Мората! (ВИДЕО)

Vecer | 24.09.2023

Спектакл во Мадрид: “Кралот“ е на колена, Атлетико во еуфорија, блескаше Алваро Мората! (ВИДЕО)

Фантастично дерби вечерва на “Ванда Метрополитано“ во Мадрид. Во градско дерби во кое Атлетико на свој терен,пред своите фанови славеше со 3:1. Супер меч, меч за паметење одигра Алваро Мората во дресот на победничкиот состав, инаку екс фудбалер на “кралевите“.Инаку ова е прв пораз за четата на Карло Анчелоти сезонава.

Мората уште во 4.минута донесе еуфорија на трибините каде имаше 70.000 гледачи. Потоа Гризман зголеми на 2:0 во 18.минута. Реал со гол во 35.минута на Крос се чинеше дека се враќа во игра.

Но така не мислеше токму Мората, кој само што започна второто полувреме го постигна својот втор гол за 3:1. Колку и да се обидуваше Реал да стори нешто повеќе, сепак Атлетико беше тој што славеше на ова големо дерби на двата гиганти.

Атмосферата на “Ванда Метрополитано“ беше за паметење.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk