logo
logo
logo

Снимка од тунелот ги збесна Французите: Мбапе „кренал раце“ уште на полувреме (ВИДЕО)

Vecer | 10.07.2024

Снимка од тунелот ги збесна Французите: Мбапе „кренал раце“ уште на полувреме (ВИДЕО)

Францускиот голгетер Килијан Мбапе се најде на удар на француските навивачи по разочарувачкиот пораз од Шпанија во полуфиналето на Еуро 2024. Имено, по мечот се појави видео снимка на која се гледа дека за време на паузата меѓу двете полувремиња, Мбапе место да се подготува за вториот дел и да најде начин како да ја победта Шпанија, тој менувал дрес со некој од шпанските репрезентативци.

На интернет се прошири видео од тунелот во кое се гледа Мбапе со дрес во рака, кој наликува на шпанскиот, од кој многумина заклучија дека тој веќе на полувремето си разменил дрес со еден од играчите од ривалскиот табор.

Тоа баш не им се допадна на Французите, кои заклучија дека Мбапе се откажал уште на полувремето.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk