logo
logo
logo

Сити и Халанд не знаат за доста, си “газат“ се по ред! (ВИДЕО)

Vecer | 23.09.2023

Сити и Халанд не знаат за доста, си “газат“ се по ред! (ВИДЕО)

Иако не блеска, иако не игра како во своите најдобри денови, сепак Манчестер Сити под водство на Пеп Гвардиола и ваков е тим кој си “гази“ се по ред. Па така денеска на „Етихад“ падна и Нотингем Форест со 2:0 за европскиот првак. Ова значи дека Сити сега има шест од шест на стартот во Премиерлигата, сосема доволно и натаму да господари со врвот на табелата.

Стрелци на головите беа Фоден во 7.минута и Халанд во 14.минута. Ова за Норвежанецот беше осми гол во оваа сезона. Мала дамка на победата е црвениот картон на Родри во 46.минута поради неспортско однесување.

На другите два меча беше нерешено. Кристал Палас и Фулам одиграа без голови а мечот Лутон – Вулверхемптон заврши 1:1.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk