logo
logo
logo

Шокантно: Сити не може да обезбеди авион за да се врати од Њукасл!

Vecer | 27.09.2023

Шокантно: Сити не може да обезбеди авион за да се врати од Њукасл!

Ете и тоа може да им се случи на најголемите и најбогатите клубови во Европа. Па и на Манчестер Сити, европскиот првак. Имено четата на Пеп Гвардиола отпатува за Њукасл каде вечерва ќе игра протов истоимениот тим во рамките на 1/16 финалетона Лига Купот, но екипата, односно играчите и стручниот штаб не може да се вратат со авион или воз, туку ќе мора со автобус.

“Проблемот со летовите не дозволи да се вратиме со авион, исто не можеме ни со воз, па ќе мораме со автобус. Не е тоа проблем, туку фактот дека ќе доцниме 3-4 часа што навистина ни претставува проблем во одморот на играчите на психички план. Распоредот е густ, секој час одмор е добредојден за играчите“ порача Гвардиола.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk