logo
logo
logo

Само во Аргентина: Ривер дава гол а “Монументал“ буквално се тресе! (ВИДЕО)

Vecer | 09.06.2023

Само во Аргентина: Ривер дава гол а “Монументал“ буквално се тресе! (ВИДЕО)

Да, ова го има само во Аргентина. На мечот меѓу Ривер Плата и Флуминензе во рамките на Копа Либертадорес, на „Монументал“ во Буенос Аиресе имаше амосфера која ретко се гледа на стадионите ширум светот.

Слободно можете да заборавите на “Маракана“, на “Бомбинера“, “Сан Сиро“, на “Енфилд“ или “Вествален“.

Она што го доживеаја 86.000 фанови на Ривер се граничи само со лудило.

Кога Ривер даде гол против Бразилците и буквално “Монументал“ се тресеше.

Погледнете и слушнете…


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk