logo
logo
logo

Роналдо со луд дочек во Техеран – илјадници фанови трчаа по него, си доби и персиски килим

Vecer | 18.09.2023

Роналдо со луд дочек во Техеран – илјадници фанови трчаа по него, си доби и персиски килим

Кристијано Роналдо имаше луд дочек во Иран откако илјадници навивачи трчаа по тимскиот автобус на Ал Наср по улиците на Техеран и го окупираа хотелот во кој престојува. Ал Наср утре ќе игра со Персеполис во 1.коло од азиската Лига на шампиони.

Роналдо е популарен во светот, па не е некое изненадување оваа „опсада“.  Од Персеполис му подарија оригинален персиски килим.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk