logo
logo
logo

Рома останува два меча без Дибала

Vecer | 11.12.2023

Рома останува два меча без Дибала

Напаѓачот на Рома, Пауло Дибала, сигурно ќе ги пропушти натпреварите од Лигата на Европа против Шериф Тираспол и Болоња во Серија А следниот викенд, а би можел да се врати на мечот против Наполи на 23 декември, пишуваат италијанските медиуми.

Аргентинецот беше принуден да го напушти теренот во првото полувреме од ремито 1-1 на Рома со Фиорентина вчера поради повреда на мускулот на левата бутина. „Скај Спорт Италија“ објави дека повредата на Дибала не е толку тешка како што првично се очекуваше.

Напаѓачот беше навреме сменет за да се избегне посериозен проблем.

И Ромелу Лукаку ќе биде надвор од теренот против Болоња откако доби црвен картон во пресметката со „виолетовите“.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk