logo
logo
logo

Раул му откажал на Шалке 04

Vecer | 02.10.2023

Раул му откажал на Шалке 04

Легендарниот напаѓач на Реал Мадрид и шпанската репрезентација Раул Гонзалес одбил понуда да ја преземе тренерската функција во Шалке 04, соопштува „Спорт Билд“. Раул кој играше за клубот од Гелзенкирхен во кариерата, во моментот е тренер на вториот тим на Реал Мадрид – Кастиља.
Според информацијата на „Спорт Билд“ Раул добил понуда од Шалке но проценил дека сега не е момент да го напушти „Бернабеу“ и да оди во второлигашот. „Сините“ се наоѓаат на 16 место во Цвајте со седум бодови од осум кола. Слабите резултати допринесоа разделба со тренерот Томас Рајс, а на негово место дојде Матијас Кројцер.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk