logo
logo
logo

Провокаторот Стефанов во чудо: Се срамам што една бугарска провинција како Македонија има стадион како од бајките, а ние не!

Vecer | 08.02.2023

Провокаторот Стефанов во чудо: Се срамам што една бугарска провинција како Македонија има стадион како од бајките, а ние не!

Не може да мине прес или изјава а да големиот провокатор Венцислав Стефанов, претседателот на Славија Софија да не каже нешто што ќе не изнервира, разгневи.

Сепак тоа е негов стил, бугарски, шовинистички. А како понаку да се каже за овој човек, со оглед на тоа дека Македонија ја нарекува бугарска провинција.

Во пресрет на стартот на пролетниот дел од сезонава, тој на прес покрај другото го кажа и ова:

Се срамам што една бугарска провинција како Македонија има стадион како од бајките, а ние немаме“.

Во продолжение тој “плачеше“ како тоа во неговата Бугарија немало ниту еден адекватен стадион.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk