logo
logo
logo

Позната е првата „жртва“ на Тухел во Баерн Минхен, една од ѕвездите ќе мора да си оди!

Vecer | 31.03.2023

Позната е првата „жртва“ на Тухел во Баерн Минхен, една од ѕвездите ќе мора да си оди!

Утре во Минхен се игра “Der Klassiker“, најголемото германско фудбалско дерби и тоа меѓу Баерн и Дортмунд. Дерби по кое би можело да решава и за титулата. Сепак за тоа е рано, а на клупата на “баварците“ ќе дебитира Томас Тухел, екс стратегот токму на Борусија Дортмунд.

Инаку кога сме какј Тухел, медиумите во Германија по само едхна недела тренинзи со својот нов тим, тој веќе одлучил дека една од големите ѕвезди и германски репрезентативец, во јуни ќе мора да си оди.

А тоа е никој друг туку Серџ Гнабри, младиот офанзивец кој воопшто не бил по вкусот на Тухел.

Што се однесува до желбите за јунскиот преоден рок, Тухел не крие дека ги посакува Хаверц или Маунт од Челзи, и Кејн од Тотенхем или Осимен од Наполи.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk