logo
logo
logo

Поради инцидент на тренинг: Вулверхемптон го отстрани Џони Ото од првиот тим до февруари

Vecer | 08.12.2023

Поради инцидент на тренинг: Вулверхемптон го отстрани Џони Ото од првиот тим до февруари

Англискиот премиерлигаш Вулверхемптон одлучи да го суспендира дефанзивецот Џони Ото, откако Шпанецот минатата недела беше вклучен во „инцидент на тренинг“. Нему нема да му биде дозволено да учествува во активностите на првиот тим до февруари 2024 година,.

Шпанецот сега ќе мора да работи сам или во младинскиот погон, како последица на инцидентот кој го предизвикал минатата недела.

Спортскиот директор Мет Хобс го потврди решението на клубот.

„Како што се информираа луѓето, минатата недела имаше инцидент со Џони и оттогаш имав еден разговор со него. Тој се извини, а ние ги наведовме нашите линии преку кои нема да поминеме. Се договоривме барем до крајот на јануарскиот преоден рок да не биде дел од првиот тим“, вели Хобс.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk