logo
logo
logo

Официјално: Реал Мадрид го врати своето дете! (ФОТО)

Vecer | 09.06.2023

Официјално: Реал Мадрид го врати своето дете! (ФОТО)

Она што се најавуваше подолго време, од денеска е и официјално. Реал Мадрид предмалку на своите социјални мрежи објави дека се врати Фран Гарсиа (23), досегашниот соиграч на нашиот Столе Димитриевски од Рајо Валјекано.

Гарсиа е дете на “кралевите“, по одиграни две сезони покажа дека има квалитет за да биде член на Реал и затоа беше вратен.

Фран Гарсиа за Реал дебитираше како лев бек во 2018 година, но не доби адекватна шанса, па мораше преку заобиколен пат да докаже дека сепак има квалитет во него.

Се чека на промоцијата која е закажана за во понеделник. Инаку “кралевите“ на Рајо ќе треба да му платат отштета од 5 милиони евра.

May be an image of 1 person, playing football, playing soccer, cleats and text


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk