logo
logo
logo

Нов меч, нов хет-трик за Халанд

Vecer | 18.03.2023

Нов меч, нов хет-трик за Халанд

Екипата на Манчестер Сити се пласираше во полуфиналето на ФА Купот откако го елиминира Барнли со 6:0. Англискиот првак повторно запиша убедлива победа, а Ерлинг Халанд по петте гола против Лајпциг, денеска постигна три против Барнли.

Норвежанецот погоди во 32, 35 и 59. минута, а два даде Алварез, а еден Палмер.

На овој меч не играше македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов поради повреда.

Утре се играат останатите мечеви: Шефилд Јунајтед – Блекбурн, Брајтон-Гримзби и Манчестер Јунајтед-Фулам.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk