Кристијано Роналдо вечерва постигна нов гол во дресот на Ал Наср во дуелот со Абха во Саудиска Арабија. Ал Наср се измачи против аутсајдерот но стигна до трите бода со пресврт. Гостите водеа, а домашните изедначија дури во 78 минута. Кристијано Роналдо изведе слободен удар, неговиот шут од далечина заврши во мрежата на противникот.

Во финишот Талиска од пенал ги обезбеди трите бода за Ал Наср, многу важни во трката по титулата.


sportmedia.mk