logo
logo
logo

Нов фаворит за местото на Анчелоти во Реал Мадрид

Vecer | 27.09.2023

Нов фаворит за местото на Анчелоти во Реал Мадрид

Во Шпанија не стивнуваат шпекулациите околу можниот нов тренер на Реал Мадрид од следното лето. Последните денови како апсолутен фаворит се споменуваше името на Чаби Алонсо, кој одлично се претставува на чело на Баер Леверкузен.

Утринава, сепак, „Кадена Сер“ посочува дека во потесниот список како сериозен кандидат е Роберто де Зерби од Брајтон. Италијанскиот стручњак исто така многу импресионираше со својата работа во Англија и моментално од многу експерти е идентификуван како еден од најперспективните тренери. Името на Де Зерби веќе подолго време се поврзува со Барселона, како и евентуална замена за Пеп Гвардиола на кормилото на Манчестер Сити.

Притисокот врз Карло Анчелоти нагло се зголеми по поразот викендов од Атлетико Мадрид со 3-1 по совршениот почеток со пет победи во првите пет натпревари. Италијанецот е под договор до крајот на сезоната, по што се очекува да го напушти „Сантијаго Бернабеу“ и да ја преземе репрезентацијата на Бразил.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk