logo
logo
logo

Не е само Лапорта, Чави бесен како никогаш: Со тупаници маваше по столот (ВИДЕО)

Vecer | 12.02.2024

Не е само Лапорта, Чави бесен како никогаш: Со тупаници маваше по столот (ВИДЕО)

Барселона одигра 3:3 на вчерашниот натпревар против Гранада, претпоследната екипа во поредокот во Ла Лига. Тренерот на каталонскиот гигант, Чави Хернандез на прес-конференцијата изјави дека неговиот тим не покажал доволно и не успеал да ја намали разликата од второпласираната Џирона. Но, не се откажува од борбата за титулата.

„Трката за титулата сега е два бода потешка, но нема да се предадеме. Бодовната негатива е голема, но не е невозможно да се надополни. Згрешивме премногу работи на овој меч“, изјави Чави.

Тој кажа многу повеќе за време на самиот натпревар. Камерите ги снимија неговите изливи на гнев, како бесно ја шутира топката, а потоа удира со тупаница по столот. На сето тоа следеа пцовки.

 


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk