logo
logo
logo

Монца замина со бод од „Олимпико“ против Лацио (ВИДЕО)

Vecer | 23.09.2023

Монца замина со бод од „Олимпико“ против Лацио (ВИДЕО)

Лацио не успеа да слави на домашен терен против Монца во вечерашниот меч од 5. коло во Серија А. „Римските орли“ одиграа само 1:1 и гоз апишаа првото овосезонскореми во првенството, кое ги остава во долниот дел на табелата.

Со голот на Чиро Имобиле од пенал во 12. минута, Лацио успеа да обезбеди предност, но не и да ја зачува во првиот дел од натпреварот. Гостите со голот на Гаљардини во 36. минута израмнија и со овој резултат заминаа на пауза.

Во вториот дел Лацио не успеа да искреира ниту една добра шанса за погодок и остана без упатен удар кон противничкиот гол. Римјаните по ова коло останаа со 4 бода на 15. место на табелата, додека Монца има бод повеќе и пласман на 13. позиција.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk