logo
logo
logo

Милан се откажа од трката по Заниоло по понудата на Борнмут

Vecer | 26.01.2023

Милан се откажа од трката по Заниоло по понудата на Борнмут

Милан се повлече од трката по напаѓачот на Рома Николо Заниоло неможејќи да ја следи понудата на англиски Борнмут. „Росонерите“ го сакаа младиот играч во своите редови но се откажале затоа што не сакале да понудат 30 милиони евра плус бонуси колку што и понудил Борнмут на Рома за италијанскиот фудбалер. Во понудата има и процент за Рома при идна продажба на фудбалерот.

Иако Рома ја прифатила понудата, сепак, фудбалерот ќе треба да одлучи дали сака да оди во Борнмут, а потоа да ги договори личните услови. Заниоло има договор со Рома до јуни 2024 година, а оваа сезона постигна два гола во 17 натпревари.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk