logo
logo
logo

Квалификации за ЕВРО 2024: Шкотска со тројка го “поздрави“ Кипар! (ВИДЕО)

Vecer | 25.03.2023

Квалификации за ЕВРО 2024: Шкотска со тројка го “поздрави“ Кипар! (ВИДЕО)

Во меч од групата-А во квалификациите за ЕВРО 2024, Шкотска со 3:0 успеа да го победи Кипар и да ги освоите првите бодови во групата во која се уште и селекциите на Шпанија, Норвешка и Грузија.

Натпреварот се играше на “Хемпден парк“ во Глазгов, а Шкотска поведе со голот на МекГин уште во 21.минута. Тие 2:1 важеа се до самиот финиш на мечот, кога МекТоминеј во 87. и 90+3.минута стрелаше двапати во мрежата на кипраните за конечни 3:0.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk