Фудбалерите на Нотингем Форест и Барнли ремизираа 1:1 во последниот натпревар од петтото коло на Премиер лигата.

Ова беше изедначен натпревар, но се чини дека Барнли треба да жалие, бидејќи ВАР им го „украде“ голот за 1:2, поради игра со рака.

Барнли поведе во 41. Минута со голот на Амдуни, додека „шумарите“ израмнија во 62. минута кога Хадсон-Одои постигна евро-гол за 1:1.


sportmedia.mk