logo
logo
logo

И без Роналдо Ал Наср пресилен за Оход на Зеко Рамадан

Vecer | 25.09.2023

И без Роналдо Ал Наср пресилен за Оход на Зеко Рамадан

Саудискиот второлигаш Оход предводен од нашиот стратег Зекирија Рамадан, загуби во првото коло од Кралскиот куп од Ал-Наср во чии редови настапуваат голем број европски ѕвезди. Ал-Наср славеше со 5:1 на гостински терен, иако во своите редови денеска го немаше Кристијано Роналдо.

Садио Мане од пенал во 16-тата минута го отвори резултатот, по што следуваше гол за 1:1 за домашните. Во вториот Фофана, Талиска, Јахја и Ал-Немер погодија за конечен триумф на гостите.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk