logo
logo
logo

(ВИДЕО) Летаа димни бомби и столици: Еве како започна тепачката меѓу Чкембарите и публиката во „Јане Сандански“

Vecer | 26.03.2023

(ВИДЕО) Летаа димни бомби и столици: Еве како започна тепачката меѓу Чкембарите и публиката во „Јане Сандански“

Teнзично дерби меѓу Вардар и Пелистер во салата „Јане Сандански“. Прекин имаше веќе во 12 минута кога влегоа навивачите на Еурофарм. Своето присуство го најавија со неколку чадни бомби и тресење на оградата.

Тоа како да ги испровоцира навачите на Вардар од кои беа одвојени со мал кордон полиција. Веднаш почнаа да летаат запалки, шишиња, димни бомби и по некоја столица. Мора да се признае дека Интервентната единица не си ја заврши работата бидејќ и беше за очекување дека ќе дојде до инцидент и малку фалеше за директна пресметка.

Откако навивачите се „испразнија“ натреварот продолжи и по завршувањето салата се испразни но Чкембарите останаа надвор додека просторот околу „Јане Сандански“ не биде чист и навивачите не бидат „натоварени“  во автобусти за Битола.

 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk