logo
logo
logo

Добра вест за Анчелоти: Винисиус се враќа за утрешниот дуел со Лас Палмас

Vecer | 26.09.2023

Добра вест за Анчелоти: Винисиус се враќа за утрешниот дуел со Лас Палмас

Конечно една позитивна вест за Карло Анчелоти. Винисиус Жуниор ќе може да се појави на следниот натпревар на Реал Мадрид, откако се рехабилитираше од повредата, а исто така ги надмина и проблемите со стомачниот вирус, поради кој не заигра на големото мадридско дерби викендов.

Крилниот напаѓач на Реал Мадрид нема играно од 25 август по повредата која ја заработи на натпреварот со Селта Виго.

Според „Марка“, Бразилецот во понеделникот тренираше со останатите фудбалери од тимот и се очекува Винисиус да биде вклучен во составот за натпреварот против Лас Палмас оваа среда.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk