logo
logo
logo

Де Лаурентис му зема еден од директорите на Јувентус

Vecer | 02.04.2024

Де Лаурентис му зема еден од директорите на Јувентус

Аурелио де Лаурентис најде нов спортски директор. Џовани Мана, главниот соработник на првиот човек на спортскиот сектор на Јувентус, Кристијан Џунтоли, е нов директор на наполитанците.

„Мана има нос за пазарот и одлично познавање, особено за младите фудбалери. Тоа го покажа неговото минато на местото технички менаџер на помладите категории на Јувентус“, истакна Де Лаурентис.

Мана ќе седне на позицијата на 1 јули, дури и ако Наполи добие нов тренер.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk