logo
logo
logo

Де Брујне: Дали дома гледам фудбал на ТВ? Не, немам време за тоа! (ВИДЕО)

Vecer | 31.03.2023

Де Брујне: Дали дома гледам фудбал на ТВ? Не, немам време за тоа! (ВИДЕО)

Кевин Де Брујне, “моторот“ на Манчестер Сити и новиот капитен на селекцијата на Белгија, беше еден од најдобрите на теренот на пријателската со Германија пред неколку дена, на кој и тој постигна гол а неговата селекција во Келн победи со 2:3.

По мечот германските новинари покрај другите прашања, го запрашаа Де Брујне дали кога е дома гледа фудбал?

Не, немам време за тоа“ одговор кој беше шокантен за присутните, но потоа тој објасни…

Знаете, јас има три мали деца и тешко е покрај нив да гледам фудбал кога сум дома и со нив“ низ смеа заврши капитенот на Белгија.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk