logo
logo
logo

Билд тврди: Германија веќе има нов селектор!

Vecer | 19.09.2023

Билд тврди: Германија веќе има нов селектор!

Јулијан Нагелсман треба да биде новиот селектор на Германија, тврди Билд. Преговорите меѓу двете страни завршиле позитивно и наскоро тој треба да биде промоциран за нов предводник на оваа репрезентација.

Нагелсман ќе дојде на местото на Ханси Флик, а ангажманот со германскиот национален тим за него ќе дојде како нова работа откако доби отказ во Берн.

Во својата кариера тој ги водеше Хофенхајм, Лајпциг и Баерн, а за првпат во својата кариера ќе ја „вкуси“ селекторската позиција.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk