logo
logo
logo

Барса киксираше кај Мајорка (ВИДЕО)

Vecer | 27.09.2023

Барса киксираше кај Мајорка (ВИДЕО)

На затворањето на новото коло од Примера, лидерот на табелата тимот на Барселона, одигра само 2:2 на гостувањето кај Мајорка, и на тој начин направи кикс кој може да чини многу во понатамошниот дел од сезоната.

Што е уште поважно, Барселона се спасуваше од пораз вечерва откако Муричи ги донесе домашните во водство, за да Рафиња изедначи но Прац пред полувреме уште еднаш и донесе водство на Мајорка.

Младиот Лопез во 75. минута и донесе злато вреден бод на Барселона од ова гостување на кое Каталонците се надеваа на полн плен, а на крајот беа среќни и со реми.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk