logo
logo
logo

Атлетико (М) подолго време ќе остане без Лемар

Vecer | 18.09.2023

Атлетико (М) подолго време ќе остане без Лемар

Томас Лемар беше заменет на саботниот натпревар на Атлетико Мадрид против Валенсија, кој „јорганџиите“ го загубија со 3:0, а денеска стигна потврда дека Французинот ја скинал Ахиловата тетива.

Лемар денеска веднаш бил опериран, па сега се очекува подолга пауза.

„Томас Лемар беше опериран денеска поради скината десна Ахилова тетива. Медицинскиот извештај на клубот вели дека операцијата е извршена без проблеми и според планот. Тој наскоро ќе го започне процесот на рехабилитација“, пишува Атлетико Мадрид на својата веб-страница.

Засега не е одреден периодот на рехабилитација, но сигурно ќе трае подолго од два месеци.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk