logo
logo
logo

Воз на релација Скопје-Битола-Скопје НЕМА, и НЕ СЕ ЗНАЕ КОГА ЌЕ ИМА

Vecer | 25.09.2023

Воз на релација Скопје-Битола-Скопје НЕМА, и НЕ СЕ ЗНАЕ КОГА ЌЕ ИМА

Сообраќајот на пругата Скопје – Битола – Скопје е во прекин поради тоа што се уништени околу 1000 прагови на повеќе локации од пожарите во битолско-прилепскиот регион.

Од Железници информираат дека интензивно се работи на отстранување на дефектот и оспособување на сообраќајот.

- Поради овие причини, сообраќајот на релацијата Скопје-Битола-Скопје ќе биде во прекин од денеска па сè до оспособување на пругата за одвивање на безбеден сообраќај, се наведува во денешното соопштение.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2023 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2023. Vecer.mk