logo
logo
logo

Тешко повредено едно лице во сообраќајна несреќа во Неготино

Vecer | 08.06.2023

Тешко повредено едно лице во сообраќајна несреќа во Неготино

На 07.06.2023 во 14:00 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на крстосница од улиците „Фемо Кулаков“ и „Владо Арсов Шпанац“ во Неготино се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од А.Д.(28) од Кавадарци и товарно возило „фиат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.П.(26) од Неготино.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Л.П. констатирани во Општа болница Кавадарци.

Увид на местото извршила увидна екипа од ОВР Неготино.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk