logo
logo
logo

Тешко повреден 22 годишник откако паднал од трактор

Vecer | 24.10.2022

Тешко повреден 22 годишник откако паднал од трактор

На 23.10.2022 во 20.00 часот било пријавено дека на ул.„Димитар Влахов“ во с.Русиново, беровско, од трактор „фиат“ со беровски регистарски ознаки, управуван од Д.Ч.(25) од с.Русиново, паднал В.М.(22) од с.Русиново, кој се превезувал на задниот дел од тракторот, информира МВР.

Во несреќата тој се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствениот дом во Берово.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Берово.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk