logo
logo
logo

Стенд ап комедија со Бојан Велевски вечерва во Кисела Вода

Vecer | 23.09.2023

Стенд ап комедија со Бојан Велевски вечерва во Кисела Вода

Вечерва, сабота, 23 септември, со почеток во 20 часот, во паркот „Македонија” (кај домот на култура „Билјана Беличанец”), стенд ап настап ќе има Бојан Велевски, еден од најактуелните комичари кај нас периодов.

Настапот е дел од неговата голема турнеја, најголемата стенд ап турнеја во Македонија, но и дел од стратегијата и заложбите на Општина Кисела Вода за обезбедување квалитетни и актуелни содржини за своите граѓани.

- Ги покануваме сите оние кои се расположени да поминат една убава вечер исполнета со смеа и забава да бидат дел од овој настан. Влезници не се потребни. Ве очекуваме!, велат од Општината.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MEDIANET LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk