logo
logo
logo

СИЛНО НЕВРЕМЕ НАД СКОПЈЕ со пороен дожд (ФОТО+ВИДЕО)

Vecer | 28.05.2023

СИЛНО НЕВРЕМЕ НАД СКОПЈЕ со пороен дожд (ФОТО+ВИДЕО)

Силно невреме со пороен дожд попладнево го зафати Скопје, или вистинска дождовна бура. За краток време на одредени локации низ градот наврна силен дожд.

Продолжува периодот на променливо облачно и топло време, во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со поинтензивен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Минималната во ма температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 21 до 28°C.

 

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk